Kraków , ul. lindego 1 (obok lidla)

potrzebujesz pomocy dzwoń !

500-045-117 lub 12 636-40-91

Wiosenny przegląd samochodu

Wiosenny przegląd samochodu

Wyższe temperatury na zewnątrz tworzą nam dogodne warunki do przeprowadzenia kompleksowego przeglądu samochodu. Niestety nie wystarczy umyć tylko samochodu na myjni, żeby pożegnać się z zimą. Wprawdzie w tym roku nie była zbyt sroga ani śnieżna ale na ulicach wciąż pozostają resztki soli, które bezpośrednio oddziaływają na nasz samochód. Dlatego pierwszym krokiem powinno być porządne umycie samochodu zarówno z zewnątrz jak i w środku.

Z zewnątrz najważniejszą czynnością jest pozbycie się resztek soli, piasku czy błota. Warto zwrócić uwagę czy nasza karoseria nie posiada wgnieceń, zadrapań cz braku lakieru. Należy koniecznie też sprawdzić podwozie naszego samochodu które przez okres zimy mogło  znacząco ucierpieć. Bryły lodu i różnych przeszkód na drodze w czasie zimy mogły spowodować poluzowanie lub pęknięcie zabezpieczeń elementów układu wydechowego oraz nadkoli które często ulegają uszkodzeniu lub naderwaniu w okresie zimowym. Wszystkie te drobne usterki jeśli nie zostaną w porę usunięte mogą doprowadzić do bardziej poważnych uszkodzeń naszego podwozia. Wtedy najlepiej od razu reagować i przeprowadzić odpowiednią konserwację podwozia naszego samochodu którą zalecamy zlecić profesjonalnemu warsztatowi ponieważ zaniedbanie tego z naszej strony może prowadzić do korozji poszczególnych elementów podwozia.

W środku również należy wyczyścić szyby, plastikowe elementy z kurzu,zaimpregnować tapicerkę. Potrzebne jest również porządne odkurzanie i to nie tylko podłogi ale również foteli, kanapy z tyłu jak i bagażnika. Równie ważne są uszczelki gumowe w drzwiach, które należy posmarować odpowiednimi preparatami. Przy okazji można posmarować zawiasy i zamki.

Kolejną rzeczą jest sprawdzenie wycieraczek. W zimie zmagały się z niskimi temperaturami, nieczęsto ze śniegiem czy lodem i warto sprawdzić czy pióra nie zostawiają smug na szybie.

Wiosną również powinniśmy obowiązkowo skontrolować geometrię kół i zawieszenie. Warunki jazdy w zimie są trudniejsze a elementy układu zawieszenia i układu kierowniczego bardzo często trzeba korygować. Najlepiej zrobić podczas wymiany opon z zimowych na letnie.

Przy wysokich temperaturach zimowe opony bardzo szybko się nagrzewają i tracą swoje właściwości. Przy okazji należy również sprawdzić stan układu hamulcowego. Powinniśmy również sprawdzić tłumik i linkę hamulca ręcznego. Zadbaj o lampy: drogowe, postojowe,mijania, kierunkowskazy, światła tylne i światła stopu czy o oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Warto skontrolować odpowiednie ustawienie świateł. Jedną z ostatnich rzeczy jakie powinniśmy zrobić to przegląd klimatyzacji. Nieprzyjemny zapach powodowany jest przez pleśń i grzyby, które są nawiewane do wnętrza samochodu. Prawidłowo działająca klimatyzacja zarówno chłodzi jak i oczyszcza powietrze co przekłada się na zdrowie i komfort pasażerów.