Kraków , ul. lindego 1 (obok lidla)

potrzebujesz pomocy dzwoń !

500-045-117 lub 12 636-40-91

Naprawa układu wydechowego

Objawy i przyczyny uszkodzonego układu wydechowego

Najczęstszym objawem jest bardzo głośny hałas emitowany przez jednostkę napędową w naszym samochodzie. Układ wydechowy po kilku latach eksploatacji często jest przerdzewiały.Wpływ na to ma nie tylko fakt  że układ ten znajduje się pod samochodem i jest narażony na korozję ale też przyczyną jest jakość naszych dróg. Pęknięcie tłumika  wynika wtedy z dużej ilości przenoszonych drgań i naprężenia.

Naprawa układu wydechowego ( tłumika )

Naprawa układu wydechowego ewentualnie tłumika w dużej mierze zależy od stanu w jakim znajduje się nasz układ. Jeśli tłumik rozpadł się z powodu bardzo rozległej korozji (rdzy),są duże dziury ,to nie zostaje nam nic innego jak wymiana tłumika na nowy co oczywiście wiąże się z dużym kosztem. Wtedy warto rozejrzeć się po różnych sklepach i serwisach specjalizujących się w tej dziedzinie mechaniki samochodowej bo można dużo zaoszczędzić lub przepłacić.

Ale nie zawsze tak jest często wystarczy mała naprawa zespawanie ubytków lub ewentualne dorobienie elementu układu wydechowego. Czasami wystarczy drobne spawanie tłumika lub wydechu i po problemie. Jednak podkreślić jeszcze raz trzeba że rodzaj naprawy zależy od stanu technicznego dlatego czym wcześniej zgłosimy się do odpowiedniego warsztatu bądź serwisu szanse na to że obędzie się bez dużych kosztów jest znacznie większa. Dlatego warto zadbać o nasz układ wydechowy odpowiednio go konserwując a wszelkie nawet drobne oznaki korozji najlepiej likwidować w samym zarodku.

Warto też wiedzieć że czym rzadziej korzystamy z naszego samochodu to tym gorzej dla naszego układu wydechowego przyczyną takiego stanu rzeczy jest woda która skrapla się w naszym tłumiku i przy niezbyt częstym korzystaniu z samochodu pozostaje w  tłumiku  tworząc z pozostałymi związkami chemicznymi znajdującymi się w naszym układzie wydechowym żrące substancję powodującą korozję. Przy częstym użytkowaniu samochodu tego problemu nie ma gdyż woda w wyniku temperatury tłumika odparowuje.

Więc bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Nas Rurdech Kraków ul. Lindego 1. Nasze ogromne doświadczenie oraz indywidualny sposób podejścia do każdego problemu sprawia że nie ma dla Nas rzeczy nie możliwych " z wydechem możemy zrobić wszystko".