Kraków , ul. lindego 1 (obok lidla)

potrzebujesz pomocy dzwoń !

500-045-117 lub 12 636-40-91

Konserwacja i antykorozyjne zabezpieczenia podwozia

Konserwacja podwozia naszego pojazdu to bardzo ważna czynność którą warto wykonać przed zimą gdyż szczególnie w okresie zimowym podwozie naszego samochodu jest  narażone na działanie soli, która jest główną przyczyną powstawania korozji. W czasie zimy podwozie samochodu mogło tak że uderzać o twarde zamarznięte warstwy (bryły) mieszanek śniegu lodu i piasku. Te wszystkie czynniki mogły uszkodzić nie tylko fabryczną powłokę antykorozyjną ale też spowodować uszkodzenie lub wgniecenia karoserii, poluzowanie zabezpieczeń układów wydechowych czy tłumika. Do tego mogą jeszcze dojść takie uszkodzenia jak zerwane plastikowe osłony czy nadkola które odpowiadają za ochronę innych ważnych elementów naszego pojazdu. Jeżeli do tej pory nie wykonywaliśmy takich czynności i nie znamy się ogólnie na mechanice pojazdowej to zalecamy zlecenie takiej czynności profesjonalnemu warsztatowi, który świadczy tego typu usługi.

Czynności wykonywane podczas procesu konserwacji podwozia

  1. Demontaż wszystkich elementów plastikowych takich jak nadkola oraz plastiki zabezpieczające podwozie.
  2. Usunięcie wszelkich zanieczyszczeń przez dokładne ciśnieniowe mycie podwozia oraz jego całkowite odtłuszczenie odpowiednimi środkami.
  3. Kolejny etap to usunięcie ognisk korozji poprzez oczyszczenie i pokrycie ich odrdzewiaczami.
  4. Ostatni etap to nałożenie preparatu zabezpieczającego i antykorozyjnego. Bardzo ważne jest użycie jw tym celu jak najlepszych środków antykorozyjnych gdyż od nich głównie zależy jakość całej konserwacji naszego podwozia.

Natomiast w przypadku konserwacji przekrojów zamkniętych wykorzystuje się odpowiedni sprzęt, którym wtryskuje się pod wysokim ciśnieniem substancje antykorozyjne. Każdy samochód ma specjalne otwory fabryczne w zamkniętych profilach, którymi można dotrzeć do ich wnętrza.

Tak profesjonalnie zabezpieczone podwozie jest odporne na czynniki atmosferyczne i sól przez kilka sezonów, a my mamy gwarancję uniknięcia o wiele bardziej kosztownych napraw w warsztacie blacharskim.